Egészség

A méz több mint száz aromás anyagot, 28 féle aminosavat, 12 féle ásványi anyagot, 10 féle szénhidrátot, 8 féle vitamint, valamint enzimeket, szerves savakat, antibakteriális anyagokat tartalmaz.

  1. Támogatja az immunrendszert A méz támogatja az általános egészséget, mivel rendkívül hatékony immunerősítő táplálék. Mind az akácméz, mind a vegyes virágméz kiválóan alkalmas erre a célra.
  2. Erősíti a szívet A mézben található antioxidánsok megakadályozzák az artériák szűkülését.

  3. Elősegíti az egészségesebb gyomrot Ha el szeretnénk kerülni az emésztőrendszeri betegségeket, éhgyomorra egy kanál mézet ajánlott elfogyasztani, mivel az áthalad a gyomron, erős fertőtlenítő hatása elpusztítja a káros baktériumokat és begyógyítja a nyálkahártya apró sérüléseit.

  4. Erősíti a csontokat és a memóriát Például az akácméz magas kalciumtartalma kiváló a csontképződési zavarok ellen. Nemcsak a csontok megfelelő állapotát biztosítja, hanem javítja a memóriát is! Felveszi a harcot a stressz ellen és helyreállítja az antioxidáns sejtek védekező rendszerét, így támogatja a memóriát.

  5. Segít a fogyásban Ha szeretnél leadni pár kilót, egyértelmű, hogy le kell mondanod az édességről – bár édes, a méz nem tartozik közéjük. A méz felgyorsítja az anyagcserét és beindítja a méregtelenítést. A kulcs: mértékkel fogyaszd!

  6. Tisztítja a bőrt Kiváló hatással van a bőrre is. Jó antioxidáns, segít eltávolítani a szervezetet a méreganyagoktól, antibakteriális hatása pedig javítja a bőr állapotát.

  7. Méz a mélyebb alvásért A mézben található cukor növeli a vér inzulinszintjét, ami szerotonint szabadít fel. Ez melatoninná alakul, amely a minőségi alvásért felelős hormon. Ideje kipróbálni a mézes teát lefekvés előtt!

  8. Csökkenti a stresszt Szeretnéd nyugodtabban kezelni a kellemetlen helyzeteket? Fontos a stresszszint csökkentése? Akkor egyél mézet! A benne lévő glükóz (szőlőcukor) fontos a neuronok megfelelő működéséhez, amelyek segítik az idegek megnyugtatását és a kimerültség csökkentését.

  9. Segít fenntartani az alacsony koleszterinszintet A méz nem tartalmaz koleszterint, a benne lévő vitaminok pedig segítenek csökkenteni a szervezet koleszterinszintjét. Ezt az eredményt napi mézfogyasztással érheti el, hiszen a mézben található antioxidáns vegyületek hatékonyan járulnak hozzá egészségéhez.

  10. Méz sebkezelésre A méz nemcsak belsőleg, hanem külsőleg is rendkívül hasznos. Antibakteriális és fertőtlenítő hatása miatt gyógyír horzsolásokra, vágásokra.